سوالات متداول

در چه شهرهایی می‌توانم از آلین‌‌لند خرید کنم؟

در حال حاضر خدمت رسانی محدود به استان تهران است.ولی به زودی در تمامی استان‌ها آماده خدمت رسانی خواهیم بود.

در چه ساعت‌هایی می‌توانم سفارشم را ثبت کنم؟

شما در 24 ساعت 7 روز هفته میتوانید سفارش خود را ثبت کنید و سفارش‌های خود را بین ساعت 9 صبح تا 21 شب دریافت کنید.

آیا میتوانم با اکانت خود خرید کنم ولی فاکتور را با نام شخص حقوقی و یا نام شرکت دریافت کنم؟

بله. با تکمیل اطلاعات شرکت یا سازمان در بخش حساب کاربری گزینه "حساب کاربری من" و سپس انتخاب "دفترچه آدرس‌ها" می توانید مشخصات جدید را اضافه کرده و سپس نسبت به سفارش کالا اقدام نمایید.

آیا امکان دسترسی به سوابق خرید خود را دارم؟

بله. با مراجعه به قسمت حساب کاربری و انتخاب گزینه "سفارشات من" میتوانید سفارش های قبلی خود را مشاهده کنید.

با چه روش هایی می‌توانم مبلغ کالاهای خریداری شده را پرداخت کنم؟

پرداخت در آلین لند با سه روش امکان پذیر است: 1-پرداخت آنلاین در انتهای خرید، توسط یکی از درگاه‌های بانکی  2- شارژ کیف پول و پرداخت توسط کیف پول(بزودی) 3-پرداخت نقدی در محل(بزودی)

آیا پرداخت در وبسایت آلین‌لند امن است؟

پرداخت اینترنتی به شکلی طراحی شده که امن و آسان باشد. با وجود این هنگام خرید اینترنتی از آلین‌لند یا هر فروشگاه مجازی دیگر به این نکات توجه داشته باشید: در قسمت آدرس بار مرورگر خود به آدرس دقت کنید که حتماً از پروتکل امن https به جای پروتکل http استفاده شده باشد. به عبارت دیگر باید در ابتدای آدرس، https وجود داشته باشد. اگر از تلفن همراه و یا کامپیوتر شخصی استفاده نمی‌کنید حتماً از کیبرد مجازی برای وارد کردن رمزهای خود در صفحه پرداخت استفاده کنید.

حداقل مبلغ سفارش از آلین‌لند چقدر است؟

حداقل مبلغ جهت ثبت سفارش از آلین‌لند وجود ندارد.

درصورت پرداخت ناموفق و کم شدن پول از حسابم باید چه کاری انجام دهم؟

در مواردی که صفحه پرداخت شما دچار مشکل و سفارش شما ثبت نمی‌شود اما مبلغ از حساب شما کسر شده، مشکل از درگاه بانکی پرداخت است و مبلغ کسر شده طی 24 تا 72 ساعت به حساب شما بازگردانده خواهد شد.

عودت وجوه به حساب مشتریان در چه تاریخی انجام میشود؟

در صورتی که مشتری بستانکار وبسایت آلین‌لند باشد، مبلغ به کیف پول مشتری واریز می‌گردد تا مشتری بتواند در خریدهای بعد از آن استفاده کند. در صورتی که تمایل به بازگشت پول به حساب بانکی خود را داشته باشید ابتدا باید از قسمت "حساب کاربری" و "ثبت کارت بانکی" نسبت به ثبت کارت بانکی اقدام کرده و سپس با پشتیبانی آلین‌لند تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح نمایید. همچنین اسم کارت ثبت شده باید با اسم شخصی که سفارش را ثبت کرده یکی باشد.

شرایط مرجوع کردن کالا چیست؟

در هنگام تحویل گرفتن سفارش خود به این موارد توجه داشته باشید و در صورت مشاهده هرگونه ایرادی با واحد پشتیبانی آلین‌لند تماس بگیرید:
"سلامت کالاها، تطابق کالاهای دریافتی با اقلام سفارش‌گذاری شده، کامل بودن سفارش، تاریخ انقضا و سالم بودن بسته‌بندی محصول."
در صورت مشاهده هرگونه اشتباهی نهایتا تا یک روز بعد از دریافت سفارش فرصت ارائه درخواست مرجوعی وجود دارد.
در مورد کالاهایی مانند گوشت و مرغ و موارد یخچالی برچسب روی کالا نیز باید حتما وجود داشته باشد. کالاهایی که به علت تغییر در انتخاب مشتری مرجوع می‌گردند باید سالم و قابل فروش باشند.
در مورد کالاهای آرایشی و بهداشتی قبل از خرید اقدام به به دریافت مشاوره کنید زیرا این کالاها با توجه به امکان ایجاد مشکلات بهداشتی قابلیت مرجوع شدن ندارند.
فاکتور خرید برای مرجوع کردن سفارش باید نزد مشتری موجود بوده تا امکان تحویل آن به نماینده آلین‌لند وجود داشته باشد.
در صورتی که دلیل مرجوعی انتخاب مشتری و نه مشکلات اقلام سفارشی باشد هزینه حمل بر عهده مشتری می باشد.