پنیر

مشاهده به عنوان شبکه ای لیست

موارد 1-24 از 26

صفحه
در صفحه
تنظیم نزولی
مشاهده به عنوان شبکه ای لیست

موارد 1-24 از 26

صفحه
در صفحه
تنظیم نزولی

پنیر ماده لبنی هزاران ساله؛ یکی از محبوب ترین و اولین محصولات تهیه شده از شیر است که از دیرباز در سفره ایرانیان نقش پررنگی داشته است. صبحانه ای را نمی توان بدون حضور پنیر صبحانه تصور کرد. یا پیش غذایی بدون حضور نان و سبزی و پنیر. ایرانیان این ماده مغذی پر از پروتئین و کلسیم را با موادی نظیر گردو و سبزیجات و میوه؛ مصرف و یا ترکیب می کردند تا هم تنوع طعم در آن ایجاد کنند و هم پنیر را به یک غذای کامل تبدیل کنند.

خرید پنیر صبحانه

در ایران از پنیر برای صبحانه و عصرانه استفاده بسیاری می شود. از پنیرهای صبحانه محبوب بین ایرانیان میتوان به پنیر فتا سفید، پنیر خامه ای و پنیر لیقوان اشاره کرد که هرکدام طعم خاص و طرفداران خود را دارند. اما اگر بخواهیم سالم ترین پنیر صبحانه را بر اساس میزان چربی انتخاب کنیم پنیر سفید فتا مناسب ترین گزینه برای انتخاب به عنوان پنیر صبحانه است. زیرا پنیر خامه ای چربی بالایی دارد و پنیر لیقوان نیز دارای نمک بالایی ست. البته مصرف به اندازه هرکدام از این محصولات مشکل خاصی ایجاد نمی کند. پنیر فتا ( با ریشه یونانی ) شباهت بسیاری به پنیر لیقوان دارد. پس از تهیه این مدل پنیر آن را به مدت سه ماه در آب و نمک نگهداری می کنند. نگهداری پنیر های نیمه سخت در آب و نمک مانع از سفت شدن آن ها می شود. زیرا میزان نرمی پنیر بستگی مستقیمی به میزان رطوبت در این ماده غذایی دارد.

پنیر پیتزا

در مورد پیتزا اما بهترین و مطمئن ترین انتخاب پنیر موتزارلاست. به علت قابلیت کشسانی و طعم ملایم؛ پنیر موتزارلا این روزها با نام پنیر پیتزا نیز شناخته می شود. این پنیر از شیر گاو یا گاومیش تهیه میشود و به صورت تازه و یا رنده یخ زده در اکثر فروشگاه های آنلاین قابل تهیه است و مدل تازه آن شباهت زیادی به پنیر تازه محلی کم نمک دارد. در قرن بیستم همزمان با تحقیقات پاستور دانشمند فرانسوی در ارتباط با تخمیر شیر؛ ساخت پنیر وارد مرحله صنعتی شد و کارخانه ها شروع به تولید پنیرهای متنوع با ماندگاری و سرعت بالاتری کردند.

معروف ترین پنیر پیتزا

در جهان به تعداد تمام فرهنگ ها پنیر تولید می شود که هرکدام روش و موارد مصرف متنوعی دارند. از جمله معروف ترین این پنیرها در ایران میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ایتالیا: پنیر موتزارلا ( یا پنیر پیتزا ) ، پنیر پارمزان | انگلیس: پنیر چدار | هلند: پنیر گودا | سوئیس: پنیرهای امنتال یا سوئیسی | فرانسه: پنیر بلوچیز | یونان: پنیر فتا

شاید در گذشته در ایران نام پنیرهایی از قبیل چدار، پارمزان و ... به گوش مردم زیاد آشنا نبود؛ اما این روزها به لطف شرکت های لبنی داخلی؛ انواع پنیر با طعم ها و مصارف مختلف با قیمت مناسب برای مصرف کننده های داخلی تولید می شود و شما با فراغ بال می توانید از میان دنیای بزرگی از پنیر پنیر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

خرید پنیر پیتزا

خرید پنیر به صورت آنلاین این امکان را برای شما فراهم می کند که انتخاب های گسترده ای داشته باشید و بتوانید قیمت ها و مشخصات محصولات مورد نظر خود را با هم مقایسه کنید. فروشگاه اینترنتی آلین لند با کنار هم جمع کردن تمامی برند های مطرح و با کیفیت تولید پنیر؛ خرید و انتخاب پنیر صبحانه، پنیر پیتزا و یا انواع پنیرهای پذیرایی با تنوع بالا را برای شما فراهم کرده است.