گوشت قرمز

مشاهده به عنوان شبکه ای لیست

14 مورد

در صفحه
تنظیم نزولی
مشاهده به عنوان شبکه ای لیست

14 مورد

در صفحه
تنظیم نزولی

گوشت قرمز یکی از لذیذ ترین و پرطرفدارتین نوع گوشت است که دریافت آن برای بدن بسیار ضروری است. گوشت گوسفند، گوشت گاو، گوشت شتر، گوشت خوک پر مصرف ترن نوع گوشت قرمز در سراسر جهان بوده و یکی از منابع اصلی دریافت پروتئین است.

خرید گوشت گوسفندی

در بین انواع گوشت قرمز، گوشت گوسفند به دلیل لذین بودن و طبع گرمی که دارد محبوب تر بوده و متعاقبا قیمت بیشتری نسبت به سایر گوشت ها دارد. گوشت گوسفند حاوی میزان زیادی امگا 3 بوده و در روند درمان میگرن، تنش های عصبی و افسردگی و موثر است. وجود منابع مهمی همچون آهن، ویتامین B، کولین و سلنیوم از دیگر مزایای گوشت گوسفند محسوب میشود. برای خرید گوشت گوسفندی باید بدانید قسمت های مختلف گوسفند در قیمت آنها تاثیرگذار است. به عنوان مثال فیله و دنده گوسفند نسبت به سایر قسمت ها قیمت بالاتری دارد. قسمت شانه در بین سایر نواحی قیمت پایین تری داشته، هضم آن آسان بوده و جایگزین مناسبی برای ران گوسفندی است. با تمام این تفاصیل جوان بودن گوسفند و تازه بودن آن جزو فاکتورهای مهمی است که هنگام خرید گوشت گوسفندی باید مورد توجه قرار دهید.

خرید گوشت گوساله

بسیاری از طرفدارن گوشت قرمز به دلیل بوی گوشت گوسفند گوشت گوساله را ترجیح می دهند. البته دلیل دیگر پر طرفدار بودن این نوع گوشت، فارغ از لذیذ بودن کابرد متنوع آن بوده که به صورت خورشتی، چرخ کرده، راسته و استیک هم استفاده میشود. گوشت راسته گاو یکی از لذیذ‌ترین بخش‌های گوشت گاو است.توجه داشته باشید در زمان خرید گوشت گوساله باید به سراغ برندهایی بروید که از گوساله های جوان برای تولید گوشت استفاده می کنند. در نظر داشته باشید طبع گوشت گوساله گرم و تر است بنابراین باید همراه ادویه هایی مثل گشنیز، مرزه و سماق مصرف کنید.

ویژگی های ظاهری گوشت قرمز سالم

-  باید رنگ طبیعی یعنی قرمز روشن باشد. رنگ قرمز به سبز، قهوه ای ، خاکستری و سیاهی نشان فاسد بودن ان است.

2-  همچنین گوشت نباید خشک و چروک یا مرطوب و خیس باشد.

3-گوشت نباید دارای خون مردگی، ضربه، قارچ زدگی و کبودی باشد.

4- گوشت هاییی که خریداری می کنید باید دارای مهر تایید دامپزشکی باشند.

5- رنگ گوشت : هرچه سن حیوان بیشتر باشد رنگ گوشت نیز تیره تر است. بنابراین گوشت گوساله رنگ روشن تری نسبت به گاو دارد.

6- بافت گوشت : عموما گوشت گاو بافت سفت تری نسبت به گوساله دارد. گوشت گوساله به دلیل جوانتر بودن از بافت لطیفی برخوردار است.

علاوه بر اینها گوشت گاو نر در مقایسه با گوشت گاو ماده طعم لذیذ تری دارد.

قیمت گوشت قرمز

قیمت گوشت قرمز طی سالهای اخیر دارای نوسان زیادی بوده ولی به صورت کلی قیمت بیشتری نسبت به گوشت مرغ و حتی گوشت ماهی دارد. فروشگاه‌ اینترنتی آلین لند با هدف رضایت مشتریان گوشت گاهی این محصولات را به همراه تخفیف عرضه می کنند و شما میتوانید با عضو شدن در این وبسایت از تخفیفات آنها با خبر شوید.