مشاهده به عنوان مشبک لیست

21 مورد

تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی
مشاهده به عنوان مشبک لیست

21 مورد

تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی

دوغ یک نوشیدنی خنک پرطرفدار است که معمولا درسفره ایرانی ها وجود دارد. این نوشیدنی خوش طعم از ماست تازه تهیه شده و خواص فراوانی به همراه دارد. مهم ترین خاصیت این فراورده، کلسیم موجود در آن است که به استحکام استخوان ها و رشد آنها کمک می کند. دوغ با آنکه به تنهایی دلچسب است اما معمولا همراه با وعده های غذایی سرو می شود. وجود دوغ همراه با غذاهای چربی مثل انواع کباب واجب است و هضم غذا را راحت تر می کند. از دیرباز در ایران با رقیق کردن ماست، دوغ تهیه می شد اما این فرایند به تدریج گسترده تر شده است. امروزه برای تهیه دوغ از تجهیزات پیشرفته تری استفاده می شود که این نوشیدنی خوش طعم با کیفیت بهتری در دسترس عموم قرار بگیرد. طعم های متنوع و ترکیبات جذابی که در تهیه این نوشیدنی استفاده می شود، روز به روز به طرفداران آن افزوده و خرید دوغ را تا حد زیادی افزایش داده است.

مهم ترین خواص دوغ

اگر دنبال نوشیدنی می گردید که در عین طعم دلچسب اش فواید زیادی به همراه داشته باشد، دوغ انتخاب مناسبی است. تامین کلسیم، سلامت دستگاه گوارش، کاهش کلسترول خون، تقویت سیسیتم ایمنی، برخی از فواید دوغ هستند که به خواب راحت، شفافیت پوست و داشتن دندان ها و استخوان های محکم کمک می کنند. اگر جزء افرادی هستید که علاقه چندانی به خوردن شیر و ماست ندارید، دوغ، جایگزین مناسبی برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدنتان است. بسیاری از متخصصان معتقدند که خوردن یک لیوان دوغ به صورت روزانه از ورود میکروب ها به بدن جلوگیری کرده و مانع از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود. به طور کلی پروتئین، کلسیم، فسفر و ویتامین های موجود در دوغ، اسیدآمینه های ضروری بدن را تامین کرده و به داشتن بدنی سالم کمک می کند.

تقویت سیستم گوارش بدن

خیلی از افراد بدون داشتن اطلاعات کافی هر نوشیدنی را به صورت روزانه مصرف می کنند. درصورتی که توجه به خواص و مضرات نوشیدنی همواره باید مورد توجه قرار بگیرد. دوغ یکی از نوشیدنی های خوش طعم و دلچسب است که از ورود باکتری های مضر به بدن پیشگیری می کند و خطر ابتلا به بیماری های روده ای و عفونی را کاهش می دهد. افرادی که هضم غذا برایشان معمولا سخت است، نوشیدن دوغ می تواند کمک کننده و مناسب باشد.

حفظ سلامت استخوان ها

طی تحقیقات انجام شده، نوشیدن روزانه دوغ، نقش مهمی در تراکم و استحکام استخوان ها دارد. کلسیم موجود در دوغ آن را به جایگزین مناسبی برای شیر تبدیل کرده که می توان آن را به عنوان عصرانه و یا همراه با غذاهای چرب نوشید و خنک شد و در عین حال به رشد و استحکام استخوان ها کمک کرد.

آرامش بخش بودن دوغ

پیتید های موجود در دوغ، آن را به یک نوشیدنی آرامش بخش تبدیل کرده است. قطعا برای شما نیز پیش آمده که بعد از نوشیدن دوغ احساس آرامش و خواب آلودگی کنید. این خاصیت دوغ برای زمان هایی که نیاز به داشتن تمرکز و آرامش کافی دارید، بسیار مناسب است و می تواند استرس و فشار های عصبی تان را تا حد زیادی کاهش دهد.

بهبود گرمازدگی

با توجه به آنکه دوغ نوشیدنی با طبع سرد است ، نوشیدن آن می تواند گرمازدگی وعطش را تا حد زیادی التیام ببخشد. افرادی که با مشکل کم آبی رو به رو هستند با نوشیدن دوغ می توانند آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنند.

خرید دوغ

از آنجا که خرید حضوری زمان زیادی را از ما می گیرد، خرید اینترنتی توانسته جایگاه ویژه ای بین مردم پیدا کند. دیگر برای خرید اقلام سوپرمرکتی مانند انواع نوشیدنی ها و خواروبار، لازم به صرف وقت در سوپرمارکت ها نیست و می توانید هر آنچه نیاز دارید را به صورت آنلاین سفارش و درب منزل تحویل بگیرید.