مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-24 از 118

صفحه‌ی
تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی
مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-24 از 118

صفحه‌ی
تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی

برنج یکی از اقلام پرمصرف در تمام سفره های خانواده های ایرانی است و در انواع مختلف ایرانی و خارجی موجود است که بهترین نوع آن ایرانی است. برنج ایرانی نیز خود دارای انواع مختلفی است که از متدوال ترین نوع آن می توان به برنج هاشمی ، برنج طارم ، برنج دودی و سبوس دار اشاره کرد .

برنج ایرانی خوب

تنوع در برنج ایرانی بالاست که بر اساس کیفیت ، طعم و عطر برنج طبقه بندی و ارزش گذاری می شود. خاستگاه برنج های ایرانی معمولا در شهرهای شمالی کشور است ولی برنج هایی که در استان های فارس و خوزستان کشت می شوند نیز جز برنج ایرانی خوب محسوب می شوند. برنج ها از نظر کیفیت طعم و عطر به عنوان گرانترین برنج ایرانی رده بندی می شوند. عواملی که در کیفیت برنج تاثیر دارند عبارتند از : منطقه ای که برنج در آن کشت می شود، ارگانیک بودن برنج که به این معنی است برای تولید برنج از سموم شیمیایی کمتری استفاده می شود، بوجاری شدن برنج که به منظور جدا کردن دانه های شکسته و ریز از دانه های سالم است . البته در قیمت برنج عوامل دیگری مانند عرضه و تقاضا و نیز تورم تاثیر گذار است اما مهمترین فاکتور قیمت برنج کیفیت و برند آن است.

برنج خارجی

پخت راحت برنج خارجی و ظاهری بهتر در پخت دلایلی است که برخی از افراد این نوع برنج را برای خرید و پخت انتخاب میکنند. برنج های پاکسانی ، هندی از معروف ترین آن است. قیمت برنج به فاکتورهایی مانند کیفیت برنج و برند انتخابی برنج بستگی دارد . بهترین راه خرید برنج با قیمت مناسب این است که شما به صورت آنلاین قیمت برنج های مختلف را بررسی کرده سپس اقدام به خرید آن کنید.

برنج هندی

برنج هندی به دلیل ظاهر خوبی که بعد از پخت دارد و راحتی پخت آن طرفداران خود را دارد. اما در کیفیت طعم و عطر هرگز با برنج های ایرانی برابری نمی کند.

برنج سبوس دار یا برنج قهوه ای

تفاوت برنج قهوه ای و سفید در این است که برنج قهوه ای را قبل از گرفتن پوست آن حرارت می دهند تا ویتامین ها و مواد معدنی موجود در پوسته به مغز دانه نفوذ کند که این اتفاق باعث قهوه ای رنگ شدن برنج می شود . معمولا پخت برنج سبوس دار نسبت به برنج سفید زمان بیشتری را نیازمند است و طعم آن کمی متفاوت از طعم برنج سفید است.

برنج هاشمی

این برنج جزو معروف ترین برنج های ایرانی است. ویژگی های برنج هاشمی که باعث محبوبیت آن شده عبارتند از : خوش پخت و خوش طعم و عطر بودن ، یکدست بودن آن .

برنج طارم

برنج طارم نیز از برنج های پرطرفدار سفره های ایرانی و حتی خارجی است و به دلیل عطر و طعم بی نظیرش جزو بهترین برنج ایرانی است. این برنج انواع ویتامین های B ، ویتامین D ، فیبر ، آهن و کلسیم را دارا است و همچنین باعث تقویت کارایی دستگاه ایمنی بدن می شود.

برنج دودی

در گذشته دودی کردن برنج روشی برای نگهداری بهتر آن بود تا هرگونه میکروب و قارچ موجود در آن از بین برود و برای مدت زمان بیشتری قابل نگهدار باشد اما امروزه با توجه به روش های جدیدی که برای نگهداری مواد غذایی از جمله برنج بوجود آمده دیگر از این روش برای نگهداری آن استفاده نمی شود و تنها برای تنوع و تجربه در عطر و طعم متفاوت از آن استفاده می شود.

خرید اینترنتی برنج

با بررسی برنج های مختلفی که در سایت وجود دارد می توانید با خرید اینترنتی برنج در زمان وهزینه صرفه جویی کنید. لازم است بدانید بهترین نوع برنج های ایرانی مانند گلستان ، خوشپاک ، مهماندوست و فامیلا بوده که می توانید با خیال راحت از کیفیت طعم و عطر آنها را خریداری کنید .