مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-24 از 52

صفحه‌ی
تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی
مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-24 از 52

صفحه‌ی
تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی

قهوه یکی از نوشیدنی های رایج و مورد علاقه مردم در سراسر جهان است. به ویژه ایرانیان که از قدیم محلی را فقط برای نوشیدن قهوه ایجاد کرده بودند. جالب است بدانید نوشیدن قهوه در بین ایرانیان متداول تر از چای بوده است. در واقع قهوه خانه های ایرانی از سالیان پیش حکم کافه های امروزی را داشته و محلی برای نوشیدن قهوه و جایی برای فعالیت‌های اجتماعی ودورهمی‌ها و بودند. خاستگاه اصلی قهوه در ابتدا آفریقا بوده ولی در حال حاضر در 70 کشور دیگر کشت می‌شود. وجه تسمیه قهوه منطقه و شهری در جنوب غربی اتیوپی به نان کافا بوده که قهوه نام عربی این واژه است. در حال حاضرقهوه دومین کالای بزرگ تجاری در جهان محسوب میشود.

قهوه در آسیا

یمن محل اصلی پرورش قهوه در آسیا بود بعدها به مصر، ایران و ترکیه و هدوستان رسید. مقامات کشور یمن بذر این گیاه را در اختیار کشور دیگری قرار نمیدادند و تنها اقدام به فروش دانه قهوه میکردند. تا اینکه شخصی هندی به نام بابا بودان در راه بازگشت از مکه رفت و موفق شد موفق شد بذر گیاه قهوه را به هندوستان ببرد. بدین ترتیب کشت قهوه در هند آغاز شد و کماکان ادامه دارد.

انواع دانه قهوه

قهوه عربیکا: گیاه عربیکا متعلق به کوه های یمن، اتیوپی و سودان بوده ولی در حال حاضر در برزیل، جامائیکا، کلمبیا، کاستاریکا، کنیا، آنتیگوا گواتمالا و تولید می شود. قهوه عربیکا به دلیل طعم خاص و نسبتا شیرینش محبوب ترین نوع قهوه به شمار می‌رود.

قهوه روبوستا: این نوع قهوه بیشتر در تهیه قهوه های فوری و اسپرسو استفاده میشود .دانه قهوه روبوستا طعم تلخ تری نسبت به دانه قهوه عربیکا دارد.

قهوه لیبریکا: محل کشت این نوع از دانه های قهوه فیلیپین است. طعم این قهوه بوی دود و چوب را برای شما ایجاد می کند.

انواع قهوه

قهوه ترک: یکی از تلخ ترین نمونه های قهوه است که طرفداران خاص خود را دارد. به دلیل طعم تلخی که دارد در کنار آن یک لیوان آب سرد هم سرو می شود.

اسپرسو : این نوع قهوه که اصالت ایتالیایی دار قهوه ای غلیظ است که به روش عصاره‌گیری تهیه میشود. جالب است بدانید که لاته، امریکانو، ماکیاتو، کن پانا و موکا بر پایه قهوه اسپرسو درست می‌شوند.

لاته: این قهوه های شکل با ظاهر جذاب همان قهوه لاته هستند. لاته از قهوه اسپرسو و شیر بخار داده شده تهیه شده و به همراه فوم و با مهارت باریستا ها تزیین میشود.

کاپوچینو: رایج ترین و پر مصرف ترین نوع قهوه است. در لایه انتهایی کاپوچینو مقداری اسپرسو و شیر بخار داده شده قرار میگیرد و بعد شیر کف دار و پودر کاکائو روی آن قرار میگیرد. طعم شیرین کاپوچینو باعث محبوبیت این نوشیدنی شده است.

امریکانو: با اضافه کردن آب داغ به اسپرسو میتونید این قهوه را تهیه کنید. البته قهوه امریکانو طعم ملایم تری نسبت به اسپرسو دارد.

خرید قهوه

خرید قهوه به صورت آنلاین بهترین انتخاب برای طرفداران قهوه است. چرا که تنوع زیاد این محصولات در فروشگاه های اینترنتی امکان مقایسه انواع قهوه از مطرح ترین برندها را فراهم می کند و شما میتوانید قهوه مورد علاقه خود را با قیمت مناسب خریداری و مصرف کنید.