مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-24 از 86

صفحه‌ی
تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی
مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-24 از 86

صفحه‌ی
تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی

پاستیل از خوراکی های خوشمزه و جزو تنقلات جذابی است که علاوه بر کودکان در میان بزرگسالان هم طرفدار دارد . هانس گریل مبدع این خوراکی خوشمزه، کارگر ساده ای بود که تصمیم گرفت برای کسب درآمد بیشتر، زمان استراحتش را صرف درست کردن شیرینی خانگی و آبنبات کرد. هانس برای ماندگاری بیشتر آبنبات‌هایش کاملا اتفاقی از ژلاتین هم استفاده کرد و در قالب های فانتزی ریخت. ژلاتین باعث شد پاستیل حالت ژله‌ای به خود بگیرد و هنگام خوردن در دهان آب شود. به این ترتیب پاستیل شکل گرفت.

انواع پاستیل و فواید آن

امروزه پاستیل ها انواع متنوعی دارند ولی معروف ترین نوع پاستیل در ایران پاستیل نوشابه ای است. پاستیل های نوشابه عموما طعم نوستالژیکی برای ما دارند و یادآور دوران کودکی هستند.گلایسین داخل پاستیل به دلیل تقویت سیستم گوارش جذب غذا را به تعادل میرساند.دردهای مفصلی را کاهش داده و خاصیت ضد التهابی دارد، ضمن اینکه ابتلا به پوکی استخوان هم پیشگیری می کند.

آمینواسیدهای موجود در پاستیل در بازسازی بافت‌های پوستی موثر است. با همه اینها پاستیل ها نمیتوانند جایگزین منابع ضروری بدن و یا میوه ها باشند. بنابراین در مصرف آنها هم مانند سایر خوراکی ها می‌بایست حد‌‌‌ اعتد‌‌‌ال رعایت شود‌‌‌. حتما از کودکان بخواهید بعد از مصرف این خوارکی از مسواک استفاده کنند. از دادن پاستیل به کود‌‌‌کان زیر د‌‌‌و سال پاستیل پرهیز کنید. به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی‌شان مصرف این خوراکی خطرساز خواهد بود. در ارتباط با نحوه نگهداری پاستیل اینکه باید در جای خنک و به دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود. ترجیحا از پاستیل های باز و فله ای استفاده نکنید اغلب این پاستیل ها تاییدیه وزارت بهداشت را ندارند.

طرز تهیه پاستیل

در طرز تهیه پاستیل خانگی آمده که در ابتدا پودر ژله، ژلاتین و آب سرد را باهام ترکیب کنید. بعد از اینکه خوب با هم مخلوط شد گلوکز را اضافه کرده و خب هم بزنید. در مرحله بعد مواد ترکیبی را روی بخاری کتری یا سماور قرار دهید و مرتب هم بزنید تا رنگ ژله شفاف شود و کف سفیدی روی آن قرار بگیرد. این کف سفید از روی ژله برای کدر نشدن پاستیل ها بایستی حتما برداشته شود تا رنگ پاستیل‌ها را کدر نکند. وقتی که مایه پاستیل یکدست و روان شد، وقت برداشتن آن از روی حرارت است. بهتر است پاستیل را در قالب سیلیکونی چرب شده بریزید. سپس قالب را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال و ۱۵ دقیقه در فریزر بگذارید. بعد از حدود یکساعت پاستيل خانگي شما آماده است.

خرید پاستیل

برندهای مطرحی مثل شیبا، ببتو، هاریبو و... از گذشته تا کنون در حال تولید و عرضه انواع پاستیل طعم دار با شکل های جذاب هستند. شما میتوانید برای خرید پاستیل به فروشگاه های اینترتی مراجعه کرده پاستیل مورد علاقه خود را با قیمتی اقتصادی خریداری کنید.