اپل

مشاهده به عنوان شبکه ای لیست

موارد 1-24 از 32

صفحه
در صفحه
تنظیم نزولی
مشاهده به عنوان شبکه ای لیست

موارد 1-24 از 32

صفحه
در صفحه
تنظیم نزولی

آیفون مجموعه تلفن های هوشمند ای است که توسط شرکت اپل طراحی و به بازار عرضه می شود و از سیستم عامل تلفن همراه iOS اپل استفاده می کند. نسل اول آیفون توسط مدیر عامل فقید اپل استیو جابز در 9 ژانویه 2007 معرفی شد. از آن زمان به بعد اپل سالانه مدل های جدید آیفون و به روزرسانی های iOS را منتشر می کند. از اول نوامبر 2018 ، بیش از 2.2 میلیارد آیفون فروخته شده است.

توسعه آنچه قرار بود به آیفون تبدیل شود در سال 2004 آغاز شد؛ زمانی که اپل شروع به جمع آوری تیمی متشکل از 1000 کارمند به رهبری مهندس سخت افزار Tony Fadell ، مهندس نرم افزار Scott Forstall و مهندس طراح Sir Jonathan Ive برای کار در طرح بسیار محرمانه «پروژه بنفش» کرد.

آیفون در کنار اندروید یکی از دو پلتفرم بزرگ تلفن های هوشمند در جهان است که قسمت بزرگی از بازار گوشی های لوکس را تشکیل می دهد. برند آیفون سودهای کلانی را برای اپل ایجاد کرده و این شرکت را به یکی از با ارزش ترین شرکتهای تجاری عمومی جهان تبدیل کرده است. نسل اول گوشی های آیفون با عنوان "انقلابی" و "تغییر دهنده بازی" برای صنعت تلفن همراه توصیف می شود و مدل های بعدی نیز ستایش های بسیاری را به همراه داشته اند. برند آیفون به محبوبیت بخشیدن به اسمارت فون و فاکتور شکل تخت ، و ایجاد بازار وسیعی برای برنامه های گوشی های هوشمند یا "اقتصاد برنامه های گوشی های هوشمند" شناخته شده است. از ژانویه 2017 ، فروشگاه اپ استور بیش از 2.2 میلیون برنامه برای گوشی های iPhone عرضه کرده است. اپل دکمه صفحه اصلی گوشی را حذف کرد تا تلفن تقریباً تمام صفحه را نشان دهد و فناوری تشخیص چهره را به عنوان کلید تلفن و مجموعه جدیدی از برنامه ها و ویژگی ها ارائه کرد. همچنین سعی کرد واقعیت افزوده را در کنار امنیت اطلاعات شخصی کاربران؛ به جریان اصلی تبدیل کند و به عنوان یک قابلیت اضافه ، آیفون X دارای دیوانه کننده ترین ویژگی های ایموجی است که هر کس تاکنون دیده است. رویکرد این شرکت در عین رادیکال بودن بسیار اپل گونه نیز بود: این شرکت در تلاش بود تا مشتریان خود را وارد دنیای جدیدی از فناوری کند. اما این کار ضمن تأکید بر حریم خصوصی، امنیت و ویژگی هایی است که کاربر را کاملا تبدیل به مشتری وفادار محصولات اپل می کند.