مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-24 از 74

صفحه‌ی
تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی
مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-24 از 74

صفحه‌ی
تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی

اگر شما به دنبال خرید روغن خوراکی هستید بهتر است قبل از خرید چند نکته مهم را بدانید . روغن های خوراکی معمولا از گیاهان و چربی حیوانات تولید می شوند و مورد مصرفی آن برای پخت و پز، سالاد و آشپزی در آشپزخانه است. روغن های خوراکی به صورت مایع و جامد موجود هستند. معمولا روغن های گیاهی حاوی چربی های اشباع نشده هستندد که برای بدن مفید است . این چربی ها کلسترول بد بدن را کاهش می دهد و کلسترول خوب را بیشتر می کند که از ایجاد التهاب در بدن پیشگیری می کند. بنابراین به دلیل می تواند گفت روغن های گیاهی سالم ترند. از روغن های گیاهی خوب می توان روغن گیاه زیتون ، کانولا و گلرنگ را یاد کرد.

انواع روغن

همانطور که اشاره کردیم دو نوع روغن گیاهی و حیوانی وجود دارد. از بهترین و سالم ترین روغن های گیاهی می توان به این موارد اشاره کرد: روغن زیتون که سرشار از چربی های اشباع نشده است ، روغن کانولا در جهت سرخ کردن ، روغن آفتاب گردان سرشار از مواد مفید و مغذی ، روغن ذرت سرشار از ویتامین ای و چربی اشباع نشده است ، روغن کنجد که حاوی منیزیم ، کلسیم، آهن ، مس ، ویتامین ب 6 و ای 9 است ، روغن هسته انگور که مشابه روغن زیتون است و باعث کاهش کلسترول می شود و در نهایت روغن گلرنگ که برای هر پختی مناسب است و برای طعم دادن به تخم مرغ ، پخت نان و سرخ کردنی مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن جامد

این نوع روغن از چربی های گیاهی تولید می شود و برای بالا بردن مقاومت آنها و جلوگیری از فاسد شدن زود هنگام آن طی مراحلی از حالت مایع به حالت جامع تبدیل می شوند. در این فرآیند که به آن هیدروژنه گفته می شود ترکیباتی با نام اسیدهای چرب ترانس در روغن ایجاد می شود . روغن های جامد نسبت به روغن های مایع تحمل دمای بالاتری را دارند .

روغن مایع

بهترین روغن مایع روغن زیتون و هسته انگور است که برای پخت و پز مناسب است در زمانی که دما به کمترین میزان به آن ها برسد .با مصرف این روغن ها به دلیل خالص بودنشان خواص ضد التهابی دارند که برای پوست و سلامت قلب مفید هستند. بهترین حالت استفاده از آنها زمانی که حرارت به روغن نرسد برای مثال در سالادها و غذاهای سرد استفاده شود. در مصرف روغن مایع به این نکات توجه داشته باشید : به تاریخ مصرف روغن مایع توجه کنید. در بازه های زمانی نوع روغن مصرفی خود را تغییر دهید . روغن مایع در دمای 20 درجه سانتیگراد نگه داری شودد.

بهترین روغن خوراکی

سالم ترین و بهترین روغن خوراکی ، روغن زیتون است که به دلیل دارا بودن اسید چرب امگا 9 برای سلامتی مفید است . با توجه به اینکه در جامعه ما کمبود امگا 3 احساس می شود مصرف روغن هایی مانند آفتابگردان ، بذر کتان ، روغن گردو ، روغن کانولا می تواند کمبود اسد چرب امگا 3 را جبران کند.یک فرد سالم می تواند از تمام روغن های گیاهی به اندازه و متعادل استفاده کند و هیچ منع مصرفی برای این دسته افراد وجود ندارد . اما اگر فردی دچار بیماری های قلبی عروقی و ... است باید مصرف روغن را در رژیم غذایی کاهش دهد . باید به این نکته توجه داشت که میزان مصرف روغن و چربی نباید بیشتر از حد متعادل یعنی 25 درصد باشد چرا که مصرف بی رویه هر چیزی سلامت ما را به خطر می اندازد.

خرید روغن مایع و جامد

برای خرید روغن مایع و جامد گزینه های زیادی برای انتخاب برند برای شما در سایت آلین لند موجود است که می تواند به برندهای اویلا ، فامیلا ، لادن ، بهار و... اشاره کرد . با خرید آنلاین روغن های خوراکی از سایت آلین لند از فرصت تخفیف های سایت و مزایای خرید آنلاین بهره مند شوید. توصیه ما برای خرید روغن خوراکی این است که تمام انواع روغن های گیاهی باید در سبد مصرفی خانواده باشد یعنی اگر خانواده ای چند هفته از روغن سویا استفاده می کند در خرید بعد نوع دیگری از روغن های مایع گیاهی را در سبد خرید خود داشته باشد و برای مصرف روغن گیاهی چرخش ایجاد کند چرا که برخی روغن ها مانند روغن ذرت بیشتر امگا 6 دارند و برخی مانند روغن زیتون بیشتر اسید چرب امگا 9 را دارند که بهتر است همه این اسیدهای چرب را مصرف کنید.